9 februarie 2019

Cotizație membri/Donație

Cotizația anuală se poate plăti prin intermediul instrumentelor bancare clasice sau electronice.

Pentru a plăti cotizația sau pentru a face o donație către Asociația Culturală DICE se poate proceda astfel:
prin virament bancar (completarea unui formular la ghișeul băncii la care dețineți un cont bancar);
transfer online (prin aplicațiile de banking).

Plata se va face în lei către
Asociația Culturală DICE
Cod de identificare fiscală: 36005106
Cod IBAN: RO31BRDE160SV37668791600

FORMULARUL D230
Persoanele fizice pot redirecționa 2% din impozitul anual pentru veniturile obținute către Asociația Culturală DICE:
în format letric prin completarea formularului D230 și depunerea acestuia la ADMINISTRAŢIA FINANŢELOR PUBLICE de care aparțineți. (descărcați formular)
online, prin intermediul siteului ANAF (Agenția Națională de Administrare Fiscală) la următoarea adresă:
Aici găsiți instrucțiuni pentru înregistrare persoane fizice și completare D230 pe siteul ANAF.